slidermain

مجتمع عالی ولی امر {عج}

بیانات آیت الله اراکی درباره مرکزجامع...

ما از فقه نظام به فقه کلان تعبیر میکنیم.استاد شهید ما مرحوم آیت الله العظمی صدر رضوان الله تعالی علیه در کتاب اقتصادنا نمونه ای از این چهارچوب های کلان را ارایه کردند هرچند ما در اون زمان نظام نداشتیم.ولی هدف این شهید بزرگوار این بود که نشان دهد در منابع فقهی ما این توان در مساله ی چهارچوب های کلان اقتصاد وجود دارد که بتواند پاسخگو باشد در عرصه ی اقتصاد.ما در عرصه ی اقتصاد خیلی حرف برای گفتن داریم.متاسفانه مجریان اقتصادی کشور ما غالبا تحت تاثیر بیگانه بودند و نمیخواستند قبول کنند که اسلام میتواند پاسخگو باشد.این حقیقتی است که عرض میکنم. ما در مساله ی پول حرفهایی برای گفتن داریم،حرف های برگرفته از فقه اسلامی،و اگر این حرفها اجرا بشود قطعا مشکل تورم حل خواهد شد.ما در مساله ی بانک حرف داریم برای گفتن،ما در مساله ی مدیریت اقتصادی مملکت حرف داریم برای گفتن،حرفهای فقهی ،حرفهای ما نیست،حرفهای خداست حرفهای پیغمبر است.مرکز جامع علوم اسلامی ولی امر برای همین هدف تاسیس شده تا فقهای کارآمد،زمان شناس و مساله شناس تربیت کند

 

 

مدرسه عالی ولی امر

 

  • مرکز جامع علوم اسلامی ولی امر عج به غرض تربیت طلبه هایی که بتوانند پاسخگوی مسایل نظام اسلامی باشد ، یا به یک تعبیری جامعیتی داشته باشند که بتوانند نیازهای نظام اسلامی را پوشش بدهند تاسیس شد. و این مجموعه وقف حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف است.در ابتدا مدرسه عالی حوزوی بود بعد موسسه پژوهشی به این مدرسه اضافه شد و الآن با ورود یک موسسه تبلیغی تبدیل به یک مجتمع عالی حوزوی شدیم
  • بیشتر بخوانید
موسسه پژوهشی فقه نظام

 

  • این موسسه در حقیقت برای مدیریت همین تولید دانشی است که هدف دوره های آموزشی ما بوده .توقع ما این است که طلبه تا اینجا بتواند در آن حوزه ی نظریه پردازی فقهی ،یعنی بر مبنای فقه بتواند نظریه پردازی کند برای حل مسايل علوم انسانی. موسسه پژوهشی فقه نظام دو خط قرمز دارد ..... :
  •  
  •  
  •  
  • بیشتر بخوانید
موسسه تبلیغی ولی امر

 

  • اهداف در این موسسه اعم از تبلیغ سنتی و تبلیغ جدید هست: توضیح مطلب اینکه ما در عین حال که قصد نداریم از آن تبلیغ سنتی یعنی همان منبر و مسجد جدا بشویم ،قصد نداریم فقط به این نوع تبلیغ هم اکتفا کنیم.طبیعتا تبلیغ در عرصه کار با نوجوانان،جلسه داری، حلقه های معرفت،تبلیغ چهره به چهره،تبلیغ در عرصه ی فضای مجازی،و ترویج گفتمان انقلاب اسلامی باید مورد توجه قرار بگیرد.                                                                         
  • بیشتر بخوانید

آخرین اخبار و فعالیت های مجتمع

آخرین مطالب

1402/3/9

طلاب عزیز و محترم ، با چه مبلغی حاضرید این رسالت مهم خود را بفروشید؟ چه مقامی بالاتر از این می تواند برای ما وجود داشته باشد.
اگر ما طلبه های این مجتمع عالی هم قسم نباشیم که کار را پیش ببریم ، کار پیش نمی رود.باید جنگید باید سختی ها را تحمل کرد.
قدرت انتخاب یکی از سنت های حوزه است.بگذاریم واقعیت علمی حوزه تصمیم گیرنده باشد نسبت به برنامه ها،از مسولین حوزه می خواهیم که قدرت انتخاب را به طلاب بدهند.

1402/3/4

توقع ما از دوستان مرکز تحلیل های این فرمایشات از حضرت آقاست که مثلا منشاء اغتشاشات اخیر در کشور نقاط ضعف نظام نبود بلکه نقاط قوت نظام بود.

1402/1/30

علت تورم» در ایران را میتوان در سه عامل مهم «وادادگی در ارز»، «خلق پول در ساختار عملیات بانکی» و «افزایش نقدینگی در کنار مشکل نقدینگی واحدهای تولیدی»، و «انحصارات شدید و ظالمانه» دانست و مهمترین راهکار «افزایش تولید» دخالت دادن عموم مردم و «اقتصاد مردمی» است که با اقتصاد بخش خصوصی متفاوت است.

افتخارات و دست آورد ها